“ମାଆ ରଶିରେ ଝୁଲୁଛନ୍ତି ଆଉ ବାପା ବସିଛନ୍ତି “,ନି-ରୀ-ହ ପିଲାଟି କାନ୍ଦି କାନ୍ଦି ମାଉସୀଙ୍କୁ କଲା ଫୋନ ! ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘଟଣା

ରାଜସ୍ଥାନର ଅଲୱାରର ଜଣେ ନି-ରୀହ ପିଲା ନିଜ ମାଉସୀଙ୍କୁ ଯାହା କହିଲା ଭଗବାନ କରନ୍ତୁ ଏପରି କଥା ଆଉ କୌଣସି ପିଲା ର ପାଟିରୁ ନ ବାହାରୁ। ନିରୀହଠାରୁ ଏହା ଶୁଣି ମାଉସୀଙ୍କ ପାଦ ତଳୁ ମାଟି ଖସିଗଲା । ଏହି ଘଟଣା ହେତୁ ଦୁଇ ନିରୀହ ପିଲାଙ୍କ ହସିବା ଏବଂ ଖେଳିବା ଜୀବନ ଅନ୍ଧକାର ଭିତରକୁ ଚାଲିଗଲା ।

ଅଲୱାରର ଶିବ କଲୋନୀର ବାସିନ୍ଦା କିରଣଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଭଉଣୀ ପ୍ରାୟତଃ ଫୋନ କରନ୍ତି। ଦୁହେଁ ଦୀର୍ଘ ସମୟ କଥାବାର୍ତ୍ତା ହେଉଥିଲେ। ଏଥର କିରଣଙ୍କୁ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ଭଉଣୀ ଫୋନ କଲେ ତାଙ୍କ 5 ବର୍ଷର ନିରୀହ ପୁଅ ଫୋନ୍ ଉଠାଇଲା । ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ମାଉସୀ ଏହି ନି-ରୀ-ହ ପିଲାକୁ ପଚାରିଲେ, ମାଆ କେଉଁଠାରେ ଅଛନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ଏହି ପିଲାଟି ଉତ୍ତର ଦେଲା – ମା ବେକରେ ଦଉଡି ଦେଇଛନ୍ତି,ବାପା ବସିଛନ୍ତି ।

ନି-ରୀ-ହ ପାଟିରୁ ଏହା ଶୁଣି ଭଉଣୀ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କୁ ଡାକିଲେ। କିରଣଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ କିରଣ ଫା-ଶିରେ ଝୁଲିଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ମହିଳାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ 5 ବର୍ଷର ପୁଅ ସାମ୍ନାରେ ଫା-ଶୀ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଆଗକୁ କହିବା ଯେ ଏତେ ବଡ ଘଟଣାର କାରଣ କ’ଣ ଥିଲା?

ଯୌତୁକ ଦାବିରେ କିରଣ ଅତ୍ୟଧିକ ବିର-କ୍ତ ହେଉଥିଲେ। ଏହି ଅସୁବିଧାରେ ଥକି ଯାଇ ସେ ମୃ-ତ୍ୟୁକୁ ଆଲି-ଙ୍ଗନ କଲେ । ରାମଗଡର ନିକାଚ ନିବାସୀ କିରଣଙ୍କ ପିତା କହିଛନ୍ତି ଯେ 2017 ମସିହାରେ ସେ ତାଙ୍କ ଝିଅ କିରଣଙ୍କୁ ଅଲୱାର ସହରର ଶିବ କଲୋନୀରେ ରହୁଥିବା ଉମେଶଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ଉମେଶ ଜଣେ ଏସି ମେକାନିକ୍ । ସେହି ସମୟରେ ବିବାହରେ ସାଢେ 12ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଥିଲା। ଝିଅକୁ ଶହେ ପଚାଶ ଗ୍ରାମ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଜିନିଷ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ମାତ୍ର ଜ୍ୱାଇଁ କିଛି ଦିନ ପରେ କାର୍ ମାଗିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ । ସେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ହଇ-ରାଣ କରୁଥିଲେ।

ପିତା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସୋମବାର ଦିନ ତାଙ୍କର ଦ୍ୱିତୀୟ ଝିଅ କିରଣଙ୍କୁ ଫୋନ କରିଛନ୍ତି। ତା’ପରେ କିରଣଙ୍କ 5 ବର୍ଷର ପୁଅ କହିଲା ଯେ ମାଆ ଫା-ଶୀ ରେ ଝୁଲୁଛନ୍ତି। ଏହା ଶୁଣିବା ଟିକେ ଅଜବ ଥିଲା, ତେଣୁ ଅନ୍ୟ ଝିଅ ମୋତେ ଏହା ବିଷୟରେ ଜଣାଇଲା। ଏହା ପରେ ପରିବାର ଅଲୱାରକୁ ଚାଲିଗଲେ । ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଏହି ଘଟ-ଣାରେ ପୋ-ଲି-ସ ଷ୍ଟେସ-ନରେ ମାମ-ଲା ରୁ-ଜୁ କରିଛନ୍ତି। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କ’ଣ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଛି ତାହା ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା।

ଅଭିଭାବକଙ୍କ ରି-ପୋ-ର୍ଟ ନେବା ପରେ ପୋ-ଲିସ ଏକ ମା-ମ-ଲା ରୁ-ଜୁ କରିଛି। ପୋ-ଷ୍ଟମ-ର୍ଟମ ପରେ ମୃ-ତଦେହ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା। ଶାଶୁଘର ଲୋକ ପଳାୟନ କରିଥିବା ପୋଲିସ କହିଛି। ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଘଟଣାର ଅନୁସ-ନ୍ଧାନ କରାଯିବ ଏବଂ ପରବର୍ତ୍ତୀ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ। ଆ-ତ୍ମହ-ତ୍ୟା, ହ-ତ୍ୟା ସମେତ ପୋ-ଲିସ ମଧ୍ୟ ବିଭିନ୍ନ ଦିଗରୁ ମାମ-ଲାର ଯା-ଞ୍ଚ କରୁଛି। ଏହି ଘଟ-ଣାର ଦୁଃ-ଖର ବିଷୟ ହେଉଛି କିରଣ ତାଙ୍କର ଦୁଇ ନି-ରୀହ ପିଲାଙ୍କୁ ଛାଡି ଚାଲିଯାଇଛନ୍ତି। ମା ବିନା ଏହି ଦୁଇ ପିଲାଙ୍କ ଜୀବନ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅନ୍ଧକାର ଭିତରକୁ ଚାଲିଯାଇଛି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *