ଏମିତି ସ୍ୱାମୀ ଶତ୍ରୁଙ୍କୁ ବି ନ ମିଳୁ,ପତ୍ନୀଙ୍କୁ କହିଲା – ଆଜି ମୁଁ ମୋ ହାତରେ ଖୁଆଇଦେବି,କିନ୍ତୁ ତା ପରେ ଖାଇବାରେ ବିଷ ମିଶାଇ ଖୁଆଇଦେଲା,ଆଉ ତା ପରେ …..ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଘଟଣା

ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ଅତ୍ୟନ୍ତ ପବିତ୍ର ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ଯେତେବେଳେ ସେମାନେ ବିବାହ କରନ୍ତି, ସେମାନେ ସାତ ଜନ୍ମ ପାଇଁ ଏକାଠି ରହିବାକୁ ଶପଥ କରନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ବିବାହିତ ଜୀବନରେ ଅନେକ ଥର ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ଦେଖାଯାଏ। କିନ୍ତୁ ବିହାରର ହରନୋତର ଜଣେ ସ୍ୱାମୀ ନିଜ ହାତରେ ତିଆରି ଖାଦ୍ୟରେ ବିଷ ମିଶାଇ ନିଜ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ବିଷ ଦେଇଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଏହାର କାରଣ ଜାଣିବେ , ଆପଣ ମଧ୍ୟ କ୍ରୋଧରେ ଲାଲ ହୋଇଯିବେ। ଆପଣ ବିଶ୍ୱାସ କରିବେ ନାହିଁ ଯେ ଆଜି ବି ଏପରି ଖରାପ ଚିନ୍ତାଧାରା ଥିବା ଲୋକମାନେ ବିଦ୍ୟମାନ ଅଛନ୍ତି।

ବାସ୍ତବରେ ହରନୋତ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନର ବିଚଲି ବଜାରରେ ରହୁଥିବା ଲବନେଶ 2019 ରେ ଚାନ୍ଦନୀ କୁମାରୀଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ବିବାହ ଆରମ୍ଭରେ ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟରେ ସବୁକିଛି ଠିକ୍ ଚାଲିଥିଲା ​​। ତା’ପରେ ନୂଆ ବର୍ଷରେ ଦିନେ ସ୍ୱାମୀ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ନିଜ ହାତରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବାକୁ ଦେବେ । ସ୍ୱାମୀଙ୍କ କଥା ଶୁଣି ପତ୍ନୀ ଖୁସି ହେଲେ । ତା’ପରେ ସ୍ୱାମୀ ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ ଖାଦ୍ୟ ରାନ୍ଧି ପତ୍ନୀଙ୍କ ରୁମ କୁ ଆଣିଥିଲେ ।

ଏଠାରେ ସ୍ୱାମୀ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ କିଛି କାମ ପାଇଁ ରୁମ ରୁ ବାହାରକୁ ପଠାଇଲେ । ଏହି ସମୟରେ ସେ ଖାଦ୍ୟରେ ବିଷ ମିଶାଇ ଦେଇଥିଲେ। ତା’ପରେ ଯେତେବେଳେ ପତ୍ନୀ ଏହି ବିଷାକ୍ତ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇଲେ, ସେ ମରିଗଲେ । ମୃତକଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଏହି ଘଟଣାର ଖବର ପାଇବା ମାତ୍ରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଥିଲା। ସେ ଏହା ବିଷୟରେ ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ। ଏହା ସହିତ ଜ୍ୱାଇଁଙ୍କ ବିଷୟରେ ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ତଥ୍ୟ ମଧ୍ୟ ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ।

ଚାନ୍ଦନୀଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଲବନେଶ ଅନେକ ସମୟରେ ଯୌତୁକ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରୁଥିଲେ। ପରିବାର ସଦସ୍ୟମାନେ ବିବାହ ପାଇଁ ଜ୍ୱାଇଁଙ୍କୁ କିଛି ଟଙ୍କା ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇଥିଲେ। ଅବଶ୍ୟ ପରେ ଆର୍ଥିକ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ହେତୁ ସେ ଏହି ପ୍ରତିଶୃତି ପୂରଣ କରିପାରିଲେ ନାହିଁ । ଏହା ପରେ ଲବନେଶ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ସେହି ପ୍ରତିଶୃତି ବିଷୟରେ ମନେ ପକାଉଥିଲେ ଏବଂ ଟଙ୍କା ମାଗିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଯେତେବେଳେ ଚାନ୍ଦନୀ କହିଥିଲେ ଯେ ମୋର ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଗରିବ ଏବଂ ଯୌତୁକ ଦେଇ ପାରିବେ ନାହିଁ, ସେତେବେଳେ ସେ ତାଙ୍କୁ ପିଟିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଲେ ।

ଚାନ୍ଦନୀଙ୍କ ଭାଇ କ୍ରୁତିମାନ ଭାରତୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଲବନେଶ ଚାନ୍ଦନୀଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ମାଗିଥିଲେ। ଚାନ୍ଦନୀ ତାଙ୍କ ପିତାମାତାଙ୍କୁ ଅନେକ ଥର କହୁଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ଶାଶୁଘର ତାଙ୍କୁ ଦିନେ ମାରିଦେବେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ସମାନ ଘଟଣା ଘଟିଲା । ସେ ଚାନ୍ଦନୀକୁ ବିଷ ଦେଇ ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ।

ଏହି ବିଷୟରେ ସୂଚନା ପାଇବା ପରେ ଲହେରୀ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଶବକୁ ନିଜ ହାତରେ ନେଇ ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ପାଇଁ ପଠାଇଥିଲା। ଏଠାରେ ରିପୋର୍ଟ ବିଷକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛି। ଏହା ପରେ ପୋଲିସ ଅଧିକ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *