ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୦୧ ଜାନୁଆରୀ ୨୦୨୨ ,ଶନିବାର: ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ଦିନ, ନୂତନ ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ଦିନ କିପରି ହେବ?

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ସମୁଦାୟ 12ଟି ରାଶି ରହିଛି ଏବଂ ଆଜି ଆମେ ସେହି 12 ଟି ରାଶି ବିଷୟରେ ଜାଣିବା। ସମସ୍ତଙ୍କ ଜୀବନରେ ଏହି ରାଶିର ପ୍ରଭାବ ଉଭୟ ସକରାତ୍ମକ ଏବଂ ନକାରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ। ଏହି ରାଶି ଅନୁଯାୟୀ ଆମେ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ସହ ଜଡିତ ସମସ୍ତ ଘଟଣାକୁ ଦେଖିପାରୁ। ଆପଣ ସଠିକ୍ କିମ୍ବା ଭୁଲ ପ୍ରଭାବ ବିଷୟରେ ଏଥିରୁ ଜାଣିପାରିବେ। ଏହି ବାରଟି ରାଶି ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନଟି କିପରି ହେବ? କିଏ ସୁଖ ପାଇବ ଏବଂ କେଉଁ ଲୋକ ମାନଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ। ତୁମର ରାଶି ଅନୁଯାୟୀ ଜାଣନ୍ତୁ ତୁମର ରାଶିଫଳ କଣ କହୁଛି ।

ମେଷ ରାଶି:-

ଆପଣ ନୂଆ ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଯାହା ବି କାମ ଆରମ୍ଭ କରିବେ ତାହା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସଫଳ ହେବ। ଆତ୍ମ ପ୍ରତିଫଳନରୁ ଆପଣ ନିଜକୁ ନକାରାତ୍ମକତାରୁ ଦୂରେଇ ରଖିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବେ। ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ବିବାଦ କିମ୍ବା ମତଭେଦର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଠିକ ସମୟରେ ଭୋଜନ ଏବଂ ଆରାମଦାୟକ ନିଦ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ। ଯଦି ଆପଣ ଯୋଜନା କରନ୍ତି ଏବଂ ଆଗକୁ ଯାଆନ୍ତି ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମଧ୍ୟ ସଫଳତା ସମ୍ଭବ ଅଟେ କିନ୍ତୁ ମାପାଯାଇଥିବା ବିପଦକୁ ଗ୍ରହଣ କରିବା ବୁଦ୍ଧିମାନ ହେବ। ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ରକୁ ଆସୁଥିବା ନୂତନ ଜିନିଷର ସଂଖ୍ୟା ଦ୍ୱାରା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୁଅନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହା ସମସ୍ତ ପୂର୍ବ-ଯୋଜନା ହୋଇପାରେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀମାନେ ଆପଣଙ୍କର ଦକ୍ଷତା ପରୀକ୍ଷା କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି।

ବୃଷ ରାଶି:-

ଆଜି ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଆପଣଙ୍କର ରାଶିରେ ଟେନସନର ଲକ୍ଷଣ ଅଛି ତେଣୁ ଅନାବଶ୍ୟକ ଝଗଡା ନକରିବାକୁ ଆପଣଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି। ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଆପଣଙ୍କୁ ଟିକେ ହଇରାଣ କରିପାରେ। ଅନାବଶ୍ୟକ ଭାବରେ ଆପଣଙ୍କର ମାନସିକ ଶାନ୍ତିକୁ ବିଚଳିତ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଆପଣଙ୍କର ଚାପକୁ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ। ଶାନ୍ତି ବଜାୟ ରଖନ୍ତୁ। ଯଦି ଆପଣ ନିଜର ବ୍ୟବସାୟ ବଢାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ଆଜି ଶୁଭ ଦିନ ହେବ। ସମସ୍ତ ଅବରୋଧ ଏବଂ ବ୍ୟାଘାତକୁ ହଟାଇ ଆଜି ଆପଣ ଭଲ ଅନୁଭବ କରିବେ। ଆଜିର ଦିନ ଆପଣ ପ୍ରଥମ ରିଜୋଲ୍ୟୁସନ କରନ୍ତୁ କି ଆପଣ କ୍ରୋଧିତ ହେବେ ନାହିଁ।

ମିଥୁନ ରାଶି:-

ଆଜି ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନ ସାଥୀଙ୍କ ସହଯୋଗରେ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ। ଆପଣ ନିଜର କ୍ରୋଧକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରନ୍ତୁ। ହଠାତ ଧନ ପ୍ରାପ୍ତି ହୋଇପାରେ କିମ୍ବା କିଛି ବିଶେଷ ଲାଭ ଉପଲବ୍ଧ ହୋଇପାରେ। ନୂତନ ଚିନ୍ତାଧାରା ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ଆସିବ। ଆଜି ଆପଣ ଟିକିଏ ବ୍ୟବହାରିକ ହେବେ। ଆପଣ ଏଥିରୁ ଉପକୃତ ହେବେ। ମହିଳା ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କଠାରୁ ଲାଭ ମିଳିବ ଏବଂ ଶିଶୁ ପକ୍ଷରୁ ଭଲ ଖବର ମିଳିବ। ବ୍ୟବସାୟ କିମ୍ବା ଚାକିରିରେ ଲାଭ ହେବ। ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରେ ଅଧିକ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେତୁ ଆପଣଙ୍କ ମନ ବିଚଳିତ ହୋଇପାରେ କିନ୍ତୁ ଅର୍ଥର ନୂତନ ମାଧ୍ୟମ ମଧ୍ୟ ଚଳିତ ବର୍ଷ ତିଆରି ହେବ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଆୟରେ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇପାରେ।

କର୍କଟ ରାଶି:-

ଆଜି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ବନ୍ଧୁ ଏବଂ ସମ୍ପର୍କୀୟମାନଙ୍କୁ ନୂତନ ବର୍ଷର ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇବେ। ଆପଣଙ୍କ ନିକଟତର ଲୋକମାନେ ଆପଣଙ୍କ ସଫଳତା ପାଇଁ ସହଯୋଗ କରିବେ। ବେରୋଜଗାରୀମାନେ ଇଚ୍ଛାକୃତ ଚାକିରି ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ବ୍ୟର୍ଥରେ ଆପଣଙ୍କର ସମୟ ନଷ୍ଟ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଆପଣଙ୍କର ମୂଲ୍ୟବାନ ସମୟକୁ କିଛି କାର୍ଯ୍ୟରେ ବିତାନ୍ତୁ। ଅତିରିକ୍ତ ରୋଜଗାର ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ସୃଜନଶୀଳ ଧାରଣା ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ। କିଛି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ପରିବାରରେ ନୂତନ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଆଗମନ ଉତ୍ସବ ଏବଂ ଗୌରବର ମୁହୂର୍ତ୍ତ ଆଣିବ। ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଦିନ ବଢ଼ିବା ସହିତ ଉନ୍ନତି ହେବ। ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବାବେଳେ ଯୋଜନା ଏବଂ ମନୋଭାବରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇପାରେ।

ସିଂହ ରାଶି:-

ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରେ ଭାଗ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ସାଥ ଦେବ। ଆପଣଙ୍କର ଭାଗ୍ୟରେ ସୁଖ ଏବଂ ପ୍ରେମର ବର୍ଷା ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର ଘରୋଇ ଜୀବନରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହେବେ। ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଆପଣ ନିଜର ଘର ଜୀବନ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରୁନାହାନ୍ତି। କେତେ ଦିନ ହେଲା ଆପଣ ଅନୁଭବ କରୁନାହାନ୍ତି ଯେ ଆପଣଙ୍କର ଘର ଜୀବନ କେତେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଚାଲିଥିବା କଠିନ ସମୟ ହେତୁ ଆପଣ ଭାଗିଦାରୀର ବିକଳ୍ପକୁ ମନେ ପକାଇ ପାରନ୍ତି। ଆପଣ ଏହି ସମୟରେ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ମଧ୍ୟ ଥାଇପାରନ୍ତି। ଯେଉଁଠାରେ ଆପଣ ଭାବିବେ ସାଥୀ ସହିତ ଆଗକୁ ଯିବା ଠିକ ହେବ କି ନାହିଁ। ଆପଣ ଘରୋଇ ଭାଗିଦାର ସହିତ ମିଶି ବ୍ୟବସାୟରେ ଧନ ପ୍ରାପ୍ତିର ମାଧ୍ୟମ ବନେଇ ପାରନ୍ତି।

କନ୍ୟା ରାଶି:-

ନୂଆ ବର୍ଷ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସିର ବାର୍ତ୍ତା ଆଣିଛି। ଆଜି ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ଦିନ କୌଣସି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯୋଗ୍ୟ ଅଟେ। ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରିୟ ଲୋକଙ୍କ ସୁଖ ପାଇଁ ଆପଣ ନିଜ ହୃଦୟର ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ। ଆପଣ ପରିବାର ପାଇଁ କିଛି ନୂଆ ଜିନିଷ ନେଇପାରନ୍ତି। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ଅନେକ କଳ୍ପନା ଆସୁଛି। ଆପଣଙ୍କର ବୁଦ୍ଧିରୁ ସବୁକିଛିରେ ସଫଳତା ପାଇବେ। ଆଜି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ଅଧିକ ହେବ। ତେଣୁ ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଖର୍ଚ୍ଚରେ ସଂଯମତା କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି।

ତୁଳା ରାଶି:-

ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ଦାୟିତ୍ୱ ପୂରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଯଦି ଆପଣ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଁ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ଉପରେ ଅତ୍ୟଧିକ ନିର୍ଭର କରନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୋଇଯିବେ। କୌଣସି ପ୍ରକାର ବିଳମ୍ବ କିମ୍ବା ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଧର୍ଯ୍ୟବାନ ହୁଅନ୍ତୁ। ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଟିକେ ଦୁର୍ବଳ ହୋଇପାରେ। ଧାର୍ମିକ ଘଟଣାଗୁଡ଼ିକ ଆନନ୍ଦଦାୟକ ହେବ। ସଜାଗ ରୁହନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ସହକର୍ମୀଙ୍କ ବିରୋଧ ହେତୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କର ନୂତନ ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବାରେ କିଛି ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ। ସମୟର ଆବଶ୍ୟକତା ହେଉଛି ଆପଣଙ୍କର କାମ ସରିବା ପାଇଁ ମନୋଭାବ ବଦଳାଇବା ଉଚିତ।

ବିଛା ରାଶି:-

ନୂତନ ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ କୌଣସି ବିନିଯୋଗ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଆଜିର ଦିନରେ କାହାକୁ ଟଙ୍କା ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ ନଚେତ ଆପଣଙ୍କର ଟଙ୍କା ଅଟକି ଯାଇପାରେ। ଆଜି ଆପଣ କିଛି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତି ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରବୃତ୍ତି ଅନୁଭବ କରିବେ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜର କ୍ୟାରିୟର ସମ୍ବନ୍ଧରେ କ୍ୟାରିୟର ପରାମର୍ଶଦାତାଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରିବେ। ଆପଣଙ୍କର ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ବହୁତ ଠିକ କାରଣ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣଙ୍କର କ୍ୟାରିୟର ଯୋଜନା କରିବାର ସମୟ ଆସିଛି। ଆଜିର ଦିନର ଉପଯୋଗ ନିଜକୁ ସଠିକ ପଥରେ ନେବାକୁ କରନ୍ତୁ। ଆଜି କୌଣସି ନୂତନ ଚୁକ୍ତିନାମା ସ୍ୱାକ୍ଷର କରିବା ପୂର୍ବରୁ ସ୍ମାର୍ଟ ହେବାକୁ ପଡିବ।

ଧନୁ ରାଶି:-

ଆଜି କାର୍ଯ୍ୟ ସିଦ୍ଧି ଏବଂ ସଫଳତା ନ ମିଳିବାରୁ ନିରାଶ ନ ହେବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି। ଆଜିର ଦିନ କ୍ରୋଧକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଉଚିତ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ। ଆଜି ଆପଣ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର ପାଇଁ କିଛି ନୂତନ ଏବଂ ଭଲ ସୁଯୋଗ ମଧ୍ୟ ପାଇପାରନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କର ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସର ଶକ୍ତି ଉପରେ ଆପଣ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କଠାରୁ ଏକ ଭିନ୍ନ ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଶିଶୁର ଅଗ୍ରଗତି ସହିତ ଖୁସି ହୋଇପାରନ୍ତି। ଲୋକମାନେ ଏହି ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ପରାମର୍ଶରୁ ଉପକୃତ ହୋଇପାରିବେ। ଧାର୍ମିକ ଯାତ୍ରା ମଧ୍ୟ ସଂଗଠିତ ହୋଇପାରିବ। ବିଦେଶରେ ରହୁଥିବା ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ଖବର ପାଇବେ।

ମକର ରାଶି:-

ନୂତନ ବର୍ଷର ଆରମ୍ଭ ଭଲ ହେବ। କ୍ରୋଧକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ। ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟ କିମ୍ବା ଭ୍ରମଣ ଏବଂ ଭକ୍ତି ଭାବ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ଏବଂ ମନର ବିଶୃଙ୍ଖଳା ଦୂର କରିବ। ଆପଣଙ୍କର ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ସକାରାତ୍ମକ ରଖନ୍ତୁ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଆଗାମୀ ସମୟରେ ଏଥିରୁ ଉପକୃତ ହେବେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ସମ୍ପର୍କରେ ଟେନସନ ହେବ। ଯାହା ଆପଣଙ୍କର ରୋମାଣ୍ଟିକ ଜୀବନକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ବିଷୟ ଉପରେ ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ଭାବନା ଦେଖାଇବେ। ଆପଣ ଏହି ଭୁଲ ବୁଝାମଣାକୁ ଦୂର କରିପାରନ୍ତି।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:-

ବର୍ଷର ଆରମ୍ଭ ଦିନ ପାରିବାରିକ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ବାପାଙ୍କଠାରୁ ଆଜିର ଦିନ ଧନ ଲାଭ ହୋଇପାରେ। ଘନିଷ୍ଠ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ସହିତ ଆପଣଙ୍କର ସମ୍ପର୍କ ଖରାପ ହୋଇପାରେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ସମ୍ପର୍କକୁ ମଜବୁତ କରିବାକୁ ଯଥାସମ୍ଭବ ଚେଷ୍ଟା କରିବେ। କଥାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖି ଆପଣ ଏହା ଆରମ୍ଭ କରିପାରନ୍ତି। ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ସମୂହର ସଦସ୍ୟମାନେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସାହାଯ୍ୟ କରିବେ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳ ହୋଇପାରିବେ।

ମୀନ ରାଶି:-

ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଦିନ ଭଲ ରହିବ। ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଚିନ୍ତାର ମେଘ ଦୂର ହେବା ହେତୁ ଆପଣ ମାନସିକ ହାଲୁକା ଅନୁଭବ କରିବେ। ମନରେ ଉତ୍ସାହର ସଂଚାର ରହିବ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ଦିନସାରା ଖୁସି ହେବେ ଆପଣ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ବାହାରକୁ ଯିବାକୁ ଯୋଜନା କରିପାରନ୍ତି। ଭାଇ ଓ ଭଉଣୀ ଏବଂ ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ସହିତ ବନ୍ଧୁତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ସମ୍ପର୍କୀୟମାନଙ୍କ ସହିତ ଭ୍ରମଣର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇପାରେ। ଆପଣ ଆଜି ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଯୋଜନା ମଧ୍ୟ କରିପାରନ୍ତି। ଆଜିର ଦିନ ଆପଣ ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଧାର୍ମିକ ଭ୍ରମଣରେ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିପାରନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *