ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଏହି କାରଣରୁ ପକେଟରେ ରଖନ୍ତି ନାହିଁ ଟଙ୍କା, ମୋଦୀ ନିଜେ କହିଲେ ଏହାର କାରଣ !

ଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦରମା ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା। ଆମେ ସମସ୍ତେ ଏହା ଜାଣୁ, କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ଆମ ଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପକେଟରେ ଟଙ୍କା ରଖନ୍ତି ନାହିଁ । ଯଦି ଆପଣ ଜାଣି ନାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ କାହିଁକି ତାଙ୍କ ପକେଟରେ ଟଙ୍କା ରଖନ୍ତି ନାହିଁ ଏବଂ ଏହା କିପରି ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଜଣେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ନେତା। ତାଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ଏତେ ବିସ୍ତୃତ ଯେ ବିଶ୍ୱ ସ୍ତରରେ ତାଙ୍କର ନିଜର ଏକ ଛବି ତଥା ଭାବମୂର୍ତି ରହିଛି ଏବଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ ସେ ପ୍ରତିମାସରେ ବେତନ ହିସାବରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପାଆନ୍ତି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଦରମା ରେ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଭତ୍ତା ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ। କିନ୍ତୁ ଏହି ସବୁ ପରେ ମଧ୍ୟ ମୋଦୀଙ୍କ ପକେଟ ସବୁବେଳେ ଖାଲି ଅଛି।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ତାଙ୍କର ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ 13 ସେପ୍ଟେମ୍ବର 2021 ରେ କହିଥିଲେ ଯେ ଆଜି ବି ତାଙ୍କ ପକେଟରେ ଗୋଟିଏ ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ନାହିଁ।

କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ 35 ବର୍ଷ ଧରି ସେ ଭିକ୍ଷା ମାଗି ଖାଦ୍ୟ ଖାଉଥିଲେ। ଏଥିସହିତ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ମଧ୍ୟ ଟଙ୍କା ନ ରଖିବା ବିଷୟରେ ଏକ କଥା ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ ଯେ ଥରେ ସେ କୌଣସି ଏକ ସ୍ଥାନକୁ ଯାଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ରେଳ ଷ୍ଟେସନରେ ଓହ୍ଲାଇବା ପରେ ତାଙ୍କୁ କେହି ନେବା ପାଇଁ ଆସିନଥିଲେ।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଯେଉଁଠାକୁ ଯିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ନଥିଲା। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେ ଷ୍ଟେସନରେ ଅନେକ ଘଣ୍ଟା ଧରି ବସିବାକୁ ସ୍ଥିର କଲେ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ କେହି ତାଙ୍କୁ ନେବାକୁ ଆସିଲେ ସେ ତା’ପରେ ଏକ ଦୀର୍ଘ ନିଶ୍ବାସ ଛାଡିଲେ।

ଏଥିସହିତ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ମା ତାଙ୍କୁ ଯାହା ଟଙ୍କା ଦିଅନ୍ତି, ସେ ଏହାକୁ ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିରେ ରଖନ୍ତି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ଯେତେବେଳେ ସେ ଆରଏସଏସର ଶାଖାରେ ଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ଚାହା ତିଆରି କରି ଲୋକଙ୍କୁ ପିଆଉଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *