ଚଉଠି ରାତିରେ ଶାଳୀର ସ୍ୱାମୀକୁ ଧ-ମକ ଦେଲା ଭିଣେଇ,କହିଲା – “ମୋର ଶାଳୀଠାରୁ ଦୂରରେ ରହ.ସେ କେବଳ ମୋର…”

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଏକ ଆଶ୍ଚ-ର୍ଯ୍ୟଜନକ ମା-ମଲା ସାମ୍ନା କୁ ଆସିଛି। ଅଗର-ମାଲୱାଠାରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ତାର ସଢ଼ୁକୁ ହ-ତ୍ୟା କରିଛି। ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସହ ସଢ଼ୁର ଅନୈତିକ ସମ୍ପର୍କ ଥିଲା। ହନିମୁନ୍‌ ଦିନ ସଢ଼ୁକୁ ଧ-ମକ ଦେଇ ଭିଣେଇ କହିଥିଲେ ଯେ ସେ ନିଜ ପତ୍ନୀଙ୍କଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିବା ଉଚିତ୍, ସେ କେବଳ ତାଙ୍କର।

ବର୍ତ୍ତମାନ ସେହି ଅଭି-ଯୁକ୍ତ ଏହି ଧମ-କର ପୁରା ଏକ ବର୍ଷ ପରେ ନିଜ ସଢ଼ୁ ଠାରୁ ପ୍ରତି-ଶୋଧ ନେଇଛନ୍ତି । ସେ ଲୁ-ଚି ରହି ଆକ୍ର-ମଣ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ପୋ-ଲିସ ଉଭୟ ଅଭି-ଯୁକ୍ତକୁ ଗି-ରଫ କରିଥିଲା।

ଏହି ବିଷୟ ନିପାନିଆ ବାଜନାଥ ଗାଁର ଅଟେ । ଡିସେମ୍ବର 1 ରେ, ଗାଁର 44 ବର୍ଷିୟ ନୁର ମହମ୍ମଦ ଶେଖଙ୍କୁ ହ-ତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ପୋ-ଲିସ ସୂଚନା ପାଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ପୋ-ଲିସ ଘଟ-ଣାସ୍ଥ-ଳରେ ପହଞ୍ଚି ମୃ-ତଦେହ ଜ-ବତ କରି ଏକ ମା-ମଲା ରୁ-ଜୁ କରିଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ଘଟ-ଣାର ଗମ୍ଭୀରତାକୁ ଦେଖି ଏସପି ରାକେଶ କୁମାର ସାଗର ଅଭି-ଯୁକ୍ତଙ୍କ ଉପରେ 10,000 ଟଙ୍କା ପୁରସ୍କାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ପୋ-ଲିସ ବିଭିନ୍ନ ଦଳ ଗଠନ କରି ଏହି ଘଟ-ଣାର ତ-ଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି।

ଏହି ଅନୁସ-ନ୍ଧାନ ବେଳେ ପୋ-ଲିସ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲା ଯେ ନୁର ମହମ୍ମଦ ତିନୋଟି ବିବାହ କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ତୃତୀୟ ପତ୍ନୀ ରାନୀ ଗଙ୍ଗାପୁରର ବାସିନ୍ଦା ଥିଲେ। ସେ ଗଙ୍ଗାପୁରରେ ପ୍ରାୟ ସାଢେ ତିନି ବର୍ଷ ଧରି ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ରାନୀ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ଚାରି ପିଲାଙ୍କ ସହ ରହୁଥିଲେ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେ କିଛି ସମୟ ପୂର୍ବରୁ ନିଜ ଗାଁ ନିପାନିଆ ବାଜନାଥକୁ ଫେରି ଆସିଥିଲେ। ଏହି ମାମ-ଲାରେ ପୋ-ଲିସ କହିଛି ଯେ ଯେତେବେଳେ ସେ ଶାଶୁ ଘରେ ରହୁଥିଲେ ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ଶାଳୀ ସହିତ ସ-ମ୍ପର୍କ ରଖିଥିଲେ। ଗତ ବର୍ଷ ନଭେମ୍ବରରେ, ତାଙ୍କ ଶାଳୀ ବରୋଦା ନିବାସୀ ସୋହେଲଙ୍କ ପୁଅ ଇବ୍ରାହିମ ଅର୍ଥାତ ଅବବୁ ପଠାନଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ।

ଏହି ମାମ-ଲା ରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଶାଳୀ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ଶାଶୁଙ୍କ ଘରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମାତ୍ରେ ନୁର ମହମ୍ମଦ ହନିମୁନ୍‌ରେ ଶାଳୀ ର ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ଫୋନ କରିଥିଲେ। ସୋହେଲ ତାଙ୍କ ଫୋନ ଉଠାଇବା ମାତ୍ରେ ନୁର ତାଙ୍କୁ ଧ-ମକ ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଲେ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ନୁର ସୋହେଲଙ୍କୁ କହିଥିଲେ, ମୁଁ ତୁମ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ମୋ ପାଖରେ ରଖିସାରିଛି। ତାଙ୍କଠାରୁ ଦୂର ରେ ରୁହ । ଯଦି ତମେ ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ଯାଅ ତେବେ ଏହା ତୁମ ପାଇଁ ଭଲ ହେବ ନାହିଁ । ଏହା ଶୁଣି ସୋହେଲ କ୍ରୋ-ଧିତ ହେଲେ ଏବଂ ସେହି ସମୟରେ ତାଙ୍କ ଭିଣେଇ କୁ ହ-ତ୍ୟା କରିବା ପାଇଁ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କଲେ ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ପୋ-ଲିସ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛି ଯେ ସୋହେଲ 30 ନଭେମ୍ବରରେ ନୁର ମହମ୍ମଦଙ୍କ ଗାଁରେ ଥିଲେ। ଏହା ପରେ ପୋ-ଲିସ ସ-ନ୍ଦେହ ଆଧାରରେ ସୋହେଲଙ୍କୁ ପଚ-ରାଉ-ଚରା କରିଥିଲା। ପଚରାଉଚରା ବେଳେ ସୋହେଲ ଭ-ୟଭୀ-ତ ହୋଇ ପୋ-ଲିସକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସତ୍ୟ କହିଥିଲେ। ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ପୋ-ଲିସ ତାଙ୍କୁ ଗି-ରଫ କରି ଜେ-ଲକୁ ପଠାଇ ଦେଇଛି।

ଏହି ପୁରା ଘଟଣା ବିଷୟରେ ପୋ-ଲିସ କହିଛି ଯେ, ଘଟଣା ଦିନ ନୋରଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସୋହେଲଙ୍କ ପୁଅର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବା ପାଇଁ ଗଙ୍ଗାପୁର ଯାଇଥିଲେ। ଏହାପୂର୍ବରୁ, ନଭେମ୍ବର 30 ରେ ସୋହେଲ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଶାଳୀ ଘର ଗଙ୍ଗାପୁରକୁ ଯାଇଥିଲେ।

ଏହି ସୁଯୋଗ ଦେଖି ସୋହେଲ ତାଙ୍କର 22 ବର୍ଷୀୟ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଜାଫରଙ୍କୁ ନେଇ ନୁରଙ୍କ ଘର ନିପାନିଆ ବାଇଜନାଥକୁ ଯାଇଥିଲେ। ସେ ସେଠାକୁ ଯାଇ ଦେଖିଲେ ଯେ ନୁର ଘରେ ଏକୁଟିଆ ଅଛନ୍ତି। କ୍ରୋ-ଧରେ ସେ ଲୁ-ଚି ରହି ନୁରଙ୍କୁ ହ-ତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ବରୋଦାକୁ ଆସିବାବେଳେ ସେ ରାସ୍ତାରେ ଶ-ବକୁ ଫି-ଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲେ । ଦୁହେଁ ପ୍ରଥମେ ବରୋଦାସ୍ଥିତ ନିଜ ଗ୍ୟାରେଜରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ଏଠାରେ ବାଇକ୍ ପାର୍କିଂ କରି ନିଜ ପୋଷାକ ପୋଡି ଦେଇଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *