୪୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଚାକିରି ଛାଡି ଆଜି ପର ଘରେ ଝାଡୁ ମାରୁଛନ୍ତି ଏହି ମହିଳା,ଜାଣନ୍ତୁ କଣ ପାଇଁ ଏମିତି କଲେ !

ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ଭଲ ରୋଜଗାର, ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ଜୀବନ ଏବଂ ସୁଖୀ ପରିବାର ସହିତ ଚାକିରି ପାଇବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି। ଏହି ପ୍ରକାର ଜୀବନ ହାସଲ କରିବାକୁ ଅନେକ ଲୋକ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଅନେକ ଲୋକ କେବଳ ସ୍ୱପ୍ନ ଦେଖନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହାର ସ୍ୱପ୍ନ କାମ ବାଲୀ ବାଇ ହେବା ପାଇଁ ସେ କର୍ପୋରେଟ୍ ଚାକିରି ଛାଡିଥିଲେ। ଏହି ସ୍ୱପ୍ନକୁ ସାକାର କରିବା ପାଇଁ ମହିଳା ଜଣକ ବାର୍ଷିକ 40 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଚାକିରୀ ଛାଡିଥିଲେ।

କ୍ଲେର୍ ବର୍ଟନ୍ ନାମକ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ବିଷୟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯିଏ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ଘର ସଫା କରିବାରେ ଆନନ୍ଦିତ ହୁଅନ୍ତି । ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, 2001 ମସିହାରେ କ୍ଲେର୍ ଗ୍ରାହକ ସେବା ପ୍ରତିନିଧୀ ଭାବରେ ଏକ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଚାକିରି ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ତା’ପରେ ତାଙ୍କ ଦରମା ବାର୍ଷିକ 15 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଥିଲା । ସେହି ସମୟରେ କ୍ଲେର୍ ତାଙ୍କ ପ୍ରେମିକ ଡାଭେଙ୍କ ସହ ରହୁଥିଲେ। ଯାହାଙ୍କ ସହ ସେ 1996 ମସିହାରୁ ସମ୍ପର୍କ ରଖିଥିଲେ ।

2003 ମସିହାରେ, ଦୁହେଁ ବିବାହ କରିଥିଲେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନ ସୁଖରେ ଜୀବନଯାପନ କରିବାକୁ ଲାଗିଲା । 2017 ମସିହା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ, ସବୁକିଛି ଠିକ ଥିଲା ଏବଂ କ୍ଲେୟାରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପଦୋନ୍ନତି ଦିଆଯାଇଥିଲା ଏବଂ ତାଙ୍କ ଦରମା 40 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଥିଲା । କିନ୍ତୁ ସେହି ବର୍ଷ ତାଙ୍କ ପିତା କ୍ୟାନ୍ସର ରୋଗରେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ଛାଡିଥିଲେ କ୍ଲେର୍ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥିଲେ ।

ତାଙ୍କର ସ୍ଥାୟୀ ପରିବାର ଧ୍ୱଂସ ପାଇଲା। ତାଙ୍କର ଉଦାସୀନତାରୁ ବାହାରିବା ପାଇଁ ସେ ନିଜେ ଘର ସଫା କରିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ । ତା’ପରେ ସେ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମରେ ଏକ ପୃଷ୍ଠାରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ ଘର ସଫା କରିବା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରାଯାଉଥିଲା। ସେହି ଭିଡ଼ିଓକୁ ଦେଖି ସେ ନିଜେ ଏହି କାମ କରିବା ଭଳି ଅନୁଭବ କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ ।

ଯେତେବେଳେ ଲୋକମାନେ ଗତ ବର୍ଷ କରୋନାରେ ତାଙ୍କ ଚାକିରୀ ହରାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ, କ୍ଲେର୍ ଏହା ଏକ ସଙ୍କେତ ବୋଲି ଭାବିଥିଲେ। ସେ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ଚାକିରୀ ଛାଡି ଘର ସଫା କରିବା କାମ ଆରମ୍ଭ କଲେ। ସେ ଏକ ଏଜେନ୍ସିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ଯାହା ମାଧ୍ୟମରେ ସେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ କ୍ଲାଏଣ୍ଟ ପାଇଲେ। ତାଙ୍କ ଘର ସଫା କରିବା ପରେ, କ୍ଲେର୍ ଏତେ ଆରାମ ପାଇଲେ ଯେ ସେ ତାଙ୍କର ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାରେ ଆନନ୍ଦିତ ଥିଲେ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କର 6 ଟି ଗ୍ରାହକ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ସେ ଘର ସଫା କରନ୍ତି ଅଧିକ ଆନନ୍ଦ ପାଆନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ଏକ ମାସରେ ନିଜର ପୁରୁଣା ଦରମାଠାରୁ 70 ପ୍ରତିଶତ କମ୍ ରୋଜଗାର କରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସେ ଏହି ଚାକିରିରେ ବହୁତ ଖୁସି ।ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ତାଙ୍କ ବୃଦ୍ଧ ମାଆ ଏବଂ ଭଉଣୀ ସହିତ ଅଧିକ ସମୟ ବିତାଉଛନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *