ପୃଥିବୀକୁ ଆସିଲେଣି ଏଲିଏନ୍ସ ! ନାସା ଦେଲା ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ତଥ୍ୟ,ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ଖବର !

ଆମେରିକାର ସ୍ପେସ୍ ଏଜେନ୍ସି ନାସା ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ତଥ୍ୟ ଦେଇଛି। ଏହି ପ୍ରକାଶ ପରେ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ବୈଜ୍ଞାନିକମାନେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି । ନାସା କହିଛି ଯେ ଏଲିଏନସ୍ ମାନେ ପୃଥିବୀରେ ପହଞ୍ଚି ସାରିଛନ୍ତି। ଆମେରିକାର ସ୍ପେସ୍ ଏଜେନ୍ସି କହିଛି ଯେ ଆମେ ଅନ୍ୟ ଜଗତକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଅସ୍ୱୀକାର କରିପାରିବୁ ନାହିଁ। ନାସା କହିଛି ଯେ ଆମର ଏହି ବିଷୟରେ କୌଣସି ପ୍ରମାଣ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଆମେ ଏହା ଉପରେ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରୁଛୁ।

ନାସା ଏହାର ସାଇନ୍ସ ମିଶନ ମାଧ୍ୟମରେ ପୃଥିବୀ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ ଗ୍ରହମାନଙ୍କରେ ଜୀବନର ଚିହ୍ନ ଖୋଜୁଛି । ଏହି ସୂଚନା ଏକ ସରକାରୀ ସଂସ୍ଥାର ୱେବସାଇଟରେ ଦିଆଯାଇଛି । ଏହି ବିଷୟରେ ଆମେରିକାର ସ୍ପେସ୍ ଏଜେନ୍ସିରୁ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ପ୍ରଶ୍ନର ନାସା 30 ନଭେମ୍ବରରେ ଉତ୍ତର ଦେଇଥିଲା । ପ୍ରକାଶିତ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, UFO ର ଅନୁସନ୍ଧାନ ସମୟରେ ବୈଜ୍ଞାନିକମାନଙ୍କ ଆଗରେ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ଆସିଥିଲା ​​।

ଆମେରିକାର ପ୍ରତିରକ୍ଷା ବିଭାଗ ମୁଖ୍ୟାଳୟ ​​ନାସାର ପ୍ରକାଶ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରକାଶ କରିଛି ଯେ ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ସୈନ୍ୟ ବାୟୁକ୍ଷେତ୍ର ରେ ରହସ୍ୟମୟ ଉଡ଼ନ୍ତା ବସ୍ତୁ (UFO) ଦେଖାଯାଇଥିଲା। ଏ ବିଷୟରେ ଆମେରିକା ସରକାରଙ୍କର କେଉଁ ସୂଚନା ଅଛି

ନ୍ୟାସନାଲ ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, 144 ଟି UFO ଘଟଣାର ଅନୁସନ୍ଧାନ କରାଯାଇଛି। ସରକାର ଏହି ଘଟଣାଗୁଡ଼ିକୁ ଅଜ୍ଞାତ ବିମାନ ଘଟଣା ଭାବରେ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଗବେଷକମାନେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ଘଟଣା ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଅନୁସନ୍ଧାନ ସମୟରେ ବୈଜ୍ଞାନିକମାନେ ଏପରି କୋୖଣସି ପ୍ରମାଣ ପାଇଲେ ନାହିଁ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଏହି ଘଟଣାଗୁଡ଼ିକ ଅନ୍ୟ ଗ୍ରହ ର ଜୀବନ ସହିତ ଯୋଡି ହୋଇପାରିବ । ଏହାର କୌଣସି ପ୍ରମାଣ ମଧ୍ୟ ନାହିଁ, ଯାହା ଚୀନ୍ ଏବଂ ରୁଷିଆ ଭଳି ଦେଶର ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ପ୍ରଗତି ସହିତ ଜଡିତ ହୋଇପାରେ । ଆମେରିକାର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରାଯାଉଥିବା 144 ଘଟଣା ବିଷୟରେ ଆମର କୌଣସି ସ୍ପଷ୍ଟ ପ୍ରମାଣ ନାହିଁ। ଯାହା ବର୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିଦ୍ୟମାନ ସେହି ଆଧାରରେ ଆମେ ଅଧିକ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିବୁ ।

ଆମେରିକା କହିଛି ଯେ UFO ଗୁଡିକ କୌଣସି ଦେଶର ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଯାହା ଅନ୍ୟ ଦେଶ ଉପରେ ଉଡି ତଥ୍ୟ ସଂଗ୍ରହ କରୁଛି। ଏଲିଏନ୍ସ ମାନଙ୍କ ସହିତ ସେମାନଙ୍କର କୌଣସି ସମ୍ପର୍କ ଅଛି ବୋଲି ମଧ୍ୟ କୌଣସି ପ୍ରମାଣ ନାହିଁ । ତେବେ ଏ ବାବଦରେ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *