ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୨୩ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୨୧ : ଗୁରୁବାର:ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ ଗୁପ୍ତ ଆଲୋଚନା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ସମୁଦାୟ 12ଟି ରାଶି ରହିଛି ଏବଂ ଆଜି ଆମେ ସେହି 12 ଟି ରାଶି ବିଷୟରେ ଜାଣିବା। ସମସ୍ତଙ୍କ ଜୀବନରେ ଏହି ରାଶିର ପ୍ରଭାବ ଉଭୟ ସକରାତ୍ମକ ଏବଂ ନକାରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ। ଏହି ରାଶି ଅନୁଯାୟୀ ଆମେ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ସହ ଜଡିତ ସମସ୍ତ ଘଟଣାକୁ ଦେଖିପାରୁ। ଆପଣ ସଠିକ୍ କିମ୍ବା ଭୁଲ ପ୍ରଭାବ ବିଷୟରେ ଏଥିରୁ ଜାଣିପାରିବେ। ଏହି ବାରଟି ରାଶି ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନଟି କିପରି ହେବ? କିଏ ସୁଖ ପାଇବ ଏବଂ କେଉଁ ଲୋକ ମାନଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ। ତୁମର ରାଶି ଅନୁଯାୟୀ ଜାଣନ୍ତୁ ତୁମର ରାଶିଫଳ କଣ କହୁଛି ।

ମେଷ ରାଶି:-

ଅନାବଶ୍ୟକ ଚାପ ଏବଂ ଚିନ୍ତା ଜୀବନର ରସକୁ ଚିପି ଆପଣଙ୍କୁ ସୋସି ପାରେ। ଏହି ଅଭ୍ୟାସ ଛାଡିବା ଭଲ ନଚେତ ସେମାନେ କେବଳ ଆପଣଙ୍କର ଅସୁବିଧା ବଢାଇବେ। ଆପଣଙ୍କର ଆବଶ୍ୟକ ଟଙ୍କାକୁ ଏକ ସୁରକ୍ଷିତ ସ୍ଥାନରେ ରଖନ୍ତୁ ଯାହାକୁ ଆପଣ ଭବିଷ୍ୟତରେ ପାଇପାରନ୍ତି। ଆପଣ ସମସ୍ତ ପାରିବାରିକ କରଜ ସଫା କରିବାକୁ ସଫଳ ହେବେ। ଏହି ଦିନ ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରିୟଙ୍କୁ କଠୋର କଥା କୁହନ୍ତୁ ନାହିଁ। କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ କେହି ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ଅସଦାଚରଣ କରିପାରନ୍ତି ତେଣୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରୁହନ୍ତୁ ଏବଂ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ।

ବୃଷ ରାଶି:-

ଆଜି ଆପଣଙ୍କର କିଛି ବିଶେଷ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହୋଇପାରେ। କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରି ଆପଣ ଖୁସି ହେବେ। ଆପଣ କୌଣସି ଘରେ ଏକ ପୁରୁଣା ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ଦେଖା କରିପାରନ୍ତି। ସମ୍ପର୍କ ଉନ୍ନତି ହେବ। ଶତ୍ରୁ ପାର୍ଶ୍ୱ ଆପଣଙ୍କଠାରୁ ଦୂରତା ରଖିବେ। ଆପଣ କିଛି ପିଲାଙ୍କ ଜିନିଷ କିଣିବାକୁ ବଜାରକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି। ଆପଣ ପିଲାଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ବଜାରକୁ ମଧ୍ୟ ନେଇପାରନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କ ସହିତ କିଛି ଅତିରିକ୍ତ ଟଙ୍କା ରଖନ୍ତୁ ଏହା ଆବଶ୍ୟକ ହୋଇପାରେ। ଗଣେଶଙ୍କୁ ଦୁବ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ ସମ୍ପର୍କ ଭଲ ରହିବ।

ମିଥୁନ ରାଶି:-

ଆଜି ପଢ଼ା ଲେଖାରେ ଅଗ୍ରଗତି ହେବ। ଆପଣଙ୍କର କ୍ୟାରିୟରର ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ନେତୃତ୍ୱ ଗୁଣ ଲାଭଦାୟକ ପ୍ରମାଣିତ ହେବ। କୌଣସି ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଉତ୍ସାହିତ ହେବ। ଅସ୍ଥାବର ସମ୍ପତ୍ତିର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ପାଇଁ ସମୟ ସଠିକ ନୁହେଁ। କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରଶଂସିତ ହେବେ। ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟ ବହୁତ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଯଦି ଆପଣ ନିଜର ବକ୍ତବ୍ୟରେ ମଧୁରତା ଏବଂ ଭଲ ବ୍ୟବହାର ରଖନ୍ତି ତେବେ ସବୁକିଛି ଆପଣଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ରହିବ। ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କୁ ହଳଦିଆ ରଙ୍ଗର ମିଠା ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ ସବୁକିଛି ନିଜେ ଠିକ ହୋଇଯିବ।

କର୍କଟ ରାଶି:-

ହଠାତ ଭ୍ରମଣ କରିବା କ୍ଲାନ୍ତ ଲାଗିବ। ଆଜିର ଦିନ ନିବେଶକୁ ଏଡ଼ାଇବା ଉଚିତ। ସମ୍ପତ୍ତି ସମ୍ବନ୍ଧରେ ବିବାଦ ଉପୁଜିପାରେ। ଯଦି ସମ୍ଭବ ଏହାକୁ ଏକ ଶାନ୍ତ ମନ ସହିତ ସମାଧାନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ। ଆଇନଗତ ହସ୍ତକ୍ଷେପ ଲାଭଦାୟକ ହେବ ନାହିଁ। ଏଠି ସେଠି ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ବିଷୟରେ ଅଧିକ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। କାର୍ଯ୍ୟ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଆଜି ଆପଣ ଏହି ଦିନ ଏହାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଲାଭ ଉଠାନ୍ତୁ। ଗପସପ ଏବଂ ଗୁଜବଠାରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତୁ। ଜଣେ ସମ୍ପର୍କୀୟ ହଠାତ ଆପଣଙ୍କ ଘରକୁ ଆସିପାରନ୍ତି ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ଯୋଜନା ବିଚଳିତ ହୋଇପାରେ।

ସିଂହ ରାଶି:-

ଆଜି କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ ଅଧିକ ସମୟ ନେଇପାରନ୍ତି। ଆପଣ ନିଜର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଯତ୍ନ ନେବା ଆବଶ୍ୟକ। ଅତ୍ୟଧିକ ଚାଲିବା ଆପଣଙ୍କ ସମସ୍ୟାକୁ ବଢାଇପାରେ। ବ୍ୟବସାୟ କାରବାର ସଂପର୍କରେ ଆପଣଙ୍କୁ କ୍ଳାଇଣ୍ଟ ସହିତ ବାହାରକୁ ଯିବାକୁ ପଡିପାରେ। ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ କମ ସମୟ ବିତାଇବେ। ଆପଣ ଫୋନରେ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ୟାଗୁଡିକ ଅଂଶୀଦାର କରିପାରନ୍ତି।ମୁଣ୍ଡରେ ଚନ୍ଦନ ତିଳକ ଲଗାନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ମନ ଶାନ୍ତ ରହିବ।

କନ୍ୟା ରାଶି:-

ଯୋଗ ଏବଂ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ କ୍ଷେତ୍ରର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜି ଏକ ଭଲ ଦିନ ହେବ। ବିଦେଶ ଭ୍ରମଣ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଆପଣଙ୍କ ପରିବାର ସମର୍ଥନ ପାଇବେ। ଆଜି ଆପଣ ଏକ ନୂତନ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ। ଆପଣଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରେ ଉନ୍ନତି ହେବ। କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ସୀମା ସ୍ଥିର କରନ୍ତୁ ଏବଂ ନିଜକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରନ୍ତୁ। ଚାକିରି କ୍ଷେତ୍ରରେ କିଛି ଚାପ ରହିବ। ଅବହେଳା ହେତୁ ଆର୍ଥିକ କ୍ଷତିର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ବ୍ୟବସାୟରେ ଆପଣ ଅଧିକ ଲାଭ ମଧ୍ୟ ପାଇବେ। ଆପଣଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାର କ୍ଷମତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ।ସୂର୍ଯ୍ୟଦେବଙ୍କୁ ଜଳ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ ଲୋକମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ଜାରି ରଖିବେ।

ତୁଳା ରାଶି:-

ଇଚ୍ଛାଶକ୍ତିର ଅଭାବ ଆପଣଙ୍କୁ ଭାବପ୍ରବଣ ଏବଂ ମାନସିକ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇପାରେ। ଖର୍ଚ୍ଚ ବଢ଼ିବ କିନ୍ତୁ ସେହି ସମୟରେ ଆୟର ବୃଦ୍ଧି ଏହାକୁ ସନ୍ତୁଳିତ କରିବ। ଆପଣ କଳ୍ପନା କରିବା ଅପେକ୍ଷା ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ଭେଟିବା ବହୁତ ଭଲ ହେବ। ଆପଣ ପ୍ରେମର ସକରାତ୍ମକ ଲକ୍ଷଣ ପାଇବେ। ଆଜି ଆପଣ କାନ୍ଧରେ ଅତିରିକ୍ତ ଦାୟିତ୍ୱ ନେଇ ପାରନ୍ତି ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅଧିକ ଆୟ ଏବଂ ସମ୍ମାନର ଉତ୍ସ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହେବ। ସେହି ଲୋକମାନଙ୍କ ସହିତ ଜଡିତ ହେବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ ଯେଉଁମାନେ ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରତିଷ୍ଠାକୁ ନଷ୍ଟ କରିପାରନ୍ତି। ଶିଭଲିଙ୍ଗରେ ପାଣି ଦିଅନ୍ତୁ ସବୁକିଛି ଆପଣଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ହେବ।

ବିଛା ରାଶି:-

ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ମନ ପୂଜାରେ ଅଧିକ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବ। ଆପଣ ପିତାମାତାଙ୍କ ସହିତ ମନ୍ଦିରକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି। କାର୍ଯ୍ୟ ସହିତ ଜଡିତ ସମସ୍ୟାରୁ ଆପଣ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ। ଦରମା ପ୍ରାପ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ କାମ ପାଇଁ ଏକ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ସୁଯୋଗ ପାଇପାରନ୍ତି। ଆଜି ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ଦିନ ହେବ। ଅଧ୍ୟୟନରେ ଆଗ୍ରହ ରହିବ। ଆଜି ଆପଣ ଏକ ସାକ୍ଷାତକାର ପାଇଁ ଯାଇପାରନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କର ସଫଳତା ନିଶ୍ଚିତ ଅଟେ। ଘରେ ଏକ ଫୁଲ ଗଛ ଲଗାନ୍ତୁ ଆପଣ ଭଲ ଦିନ ପାଇବେ।

ଧନୁ ରାଶି:-

ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ବୈଦ୍ଧିକ ଦକ୍ଷତା ଆପଣଙ୍କର ଅଭାବକୁ ମୁକାବିଲା କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ। ସୁଖ ପାଇବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କର ଭାବନାକୁ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବରେ ପ୍ରକାଶ କରନ୍ତୁ। ଟଙ୍କା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ପରାମର୍ଶକୁ ଅନୁସରଣ କରିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଆପଣଙ୍କର ମନ କଥା ଶୁଣିବା ଉଚିତ। ଯଦି ପାରିବାରିକ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଦେଖାଯାଏ ତେବେ ଆଜି ଘରେ ସୁଖ ଶାନ୍ତି ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧିର ପରିବେଶ ରହିବ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ପରିବାରକୁ ବହୁତ ଖୁସି ମିଳିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। କୌଣସିବି ଜିନିଷ ପୂର୍ବରୁ ଆପଣଙ୍କର ଲକ୍ଷ୍ୟକୁ ପ୍ରାଥମିକତା ଦିଅନ୍ତୁ। ଗଣେଶଙ୍କୁ ଲଡୁ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ ସବୁ ଠିକ ହେବ।

ମକର ରାଶି:-

ଆପଣଙ୍କର ଜୀବନ ସାଥୀଙ୍କର ପ୍ରେମ ବ୍ୟବହାର ଦିନକୁ ଖୁସି କରିପାରେ। ଆର୍ଥିକ ସୁସ୍ଥତା ହେତୁ ଜରୁରୀ ଜିନିଷ କିଣିବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସହଜ ହେବ। ବିବାଦ, ମତଭେଦ ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କର ନିଜର ଭୁଲ ଖୋଜିବାର ଅଣଦେଖା କରନ୍ତୁ। ପ୍ରେମୀମାନେ ପରସ୍ପରର ପାରିବାରିକ ଭାବନା ବୁଝିବେ। ଏହି ଦିନ ଆପଣଙ୍କର ଧର୍ଯ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା କରିପାରନ୍ତି। କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସାହସ ହରାଇବେ ନାହିଁ। ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ଏବଂ ଭବିଷ୍ୟତ ଯୋଜନା ବିଷୟରେ ପୁନର୍ବିଚାର କରିବାର ସମୟ ଅଟେ। ଶିଭଲିଙ୍ଗରେ ବେଲ ପତ୍ର ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ କାର୍ଯ୍ୟ ଠିକ ସମୟରେ ଶେଷ ହେବ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:-

ଯଦି ଆପଣ ଅନେକ ଦିନ ଚାକିରିରେ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତିତ ଅଛନ୍ତି ତେବେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ୟା ସମାପ୍ତ ହୋଇପାରେ। ପରିବାରରେ ସୁଖ ରହିବ। କୌଣସି ବନ୍ଧୁ ଆପଣଙ୍କ ଘରକୁ ଦେଖା କରିବାକୁ ଆସିପାରନ୍ତି। ଆପଣ ସାଙ୍ଗକୁ ଭେଟି ଭଲ ଲାଗିବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭ ହେବ।କୌଣସି ନୂତନ ସାଥୀ ଆପଣଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗ ଦେଇ ପାରନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କର କାମ ସହଜ ହୋଇପାରେ। ଗାଈକୁ ରୁଟି ଖାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ। ଘରେ ସୁଖ ରହିବ।

ମୀନ ରାଶି:-

ଆଜି ସାମାଜିକ ସ୍ତରରେ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିବ। ଟଙ୍କା ଏବଂ ଅର୍ଥ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଏକ ଭଲ ପରିସ୍ଥିତି ରହିବ। ଯଦି ଆପଣ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଏବଂ ନିଷ୍ଠା ସହିତ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ସଫଳତା ପାଇପାରିବେ। ଆଜି ଅନେକ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଅଗ୍ରଗତି ହେବ। ଆପଣଙ୍କର ପୁରୁଣା ରୋଗ ଦେଖାଦେଇପାରେ। ଅନାବଶ୍ୟକ କଥାବାର୍ତ୍ତା ଏବଂ ଝଗଡା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ। କାରବାର ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକରେ ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ। ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ କାରଣରୁ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହ ବିବାଦ ହୋଇପାରେ କିନ୍ତୁ ଶେଷରେ ସବୁକିଛି ଠିକ ହୋଇଯିବ। ମନ୍ଦିରରେ ତେଲ ଦାନ କରନ୍ତୁ ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଆପଣଙ୍କର ପରିଶ୍ରମର ଫଳ ପାଇବେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *