ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୨୦ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୨୧ ,ସୋମବାର,ଏହି ୬ଟି ରାଶିର ଜାତକର ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସୋମବାର ଦିନଟି ଭାଗ୍ୟଶାଳୀ ରହିବ।

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ସମୁଦାୟ 12ଟି ରାଶି ରହିଛି ଏବଂ ଆଜି ଆମେ ସେହି 12 ଟି ରାଶି ବିଷୟରେ ଜାଣିବା। ସମସ୍ତଙ୍କ ଜୀବନରେ ଏହି ରାଶିର ପ୍ରଭାବ ଉଭୟ ସକରାତ୍ମକ ଏବଂ ନକାରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ। ଏହି ରାଶି ଅନୁଯାୟୀ ଆମେ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ସହ ଜଡିତ ସମସ୍ତ ଘଟଣାକୁ ଦେଖିପାରୁ।  ଆପଣ ସଠିକ୍ କିମ୍ବା ଭୁଲ ପ୍ରଭାବ ବିଷୟରେ ଏଥିରୁ ଜାଣିପାରିବେ। ଏହି ବାରଟି ରାଶି ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନଟି କିପରି ହେବ? କିଏ ସୁଖ ପାଇବ ଏବଂ କେଉଁ ଲୋକ ମାନଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ। ତୁମର ରାଶି ଅନୁଯାୟୀ ଜାଣନ୍ତୁ ତୁମର ରାଶିଫଳ କଣ କହୁଛି ।

ମେଷ ରାଶି:-

ଆର୍ଥିକ ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ ଆଜି ଅନୁକୂଳ ଅଟେ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟରେ ପ୍ରଗତିର ସମସ୍ତ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଆଜି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟବସାୟର ଅନୁକୂଳ ଏବଂ ଅନୁକୂଳ ସ୍ଥିତିର ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ କରିପାରନ୍ତି। ଆପଣ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରୟାସର ଫଳ ମଧ୍ୟ ପାଇପାରିବେ। ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଦିନଟି ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମ ଏବଂ ପଶ୍ଚିମ ଦିଗରେ ଯାତ୍ରା କରିବା ମଧ୍ୟ ଶୁଭ ହେବ। ଆଜି କୌଣସି ନୂତନ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟରେ କାମ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ବିବାଦ ଏବଂ ମତଭେଦରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ପାଇଁ ଆଜି ଏକ ଭଲ ଦିନ ହେବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସରଳ ରହିବା ଭଲ ହେବ। ଗଣେଶଙ୍କୁ ପୂଜା କରନ୍ତୁ ପାରିବାରିକ ସମ୍ପର୍କ ଦୃଢ଼ ହେବ।

ବୃଷ ରାଶି:-

ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ମନୋଭାବ ସକରାତ୍ମକ ରହିବ। ଅଧିକାରୀମାନେ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହେବେ। କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କର ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯିବ। ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନେ ଆପଣଙ୍କ କଥାରେ ସହମତ ହେବେ। ଆଜି ଆପଣ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଅନୁଭବ କରିବେ। ଏହି ରାଶିର ନିଯୁକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ସହକର୍ମୀଙ୍କଠାରୁ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇବେ। ସୂର୍ଯ୍ୟଦେବଙ୍କୁ ନମସ୍କାର କରନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ଅଗ୍ରଗତି ହେବ।

ମିଥୁନ ରାଶି:-

ଏହି ରାଶିର ଜାତକ କୁସଙ୍ଗତ ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଉଚିତ। ଆଜି ଲାଭ କମ ହୋଇପାରେ ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟରେ କ୍ଷତି ଅଧିକ ହୋଇପାରେ। ଆଜି ଆପଣ ସହକର୍ମୀଙ୍କ ଭୂମିକା ନିର୍ଣ୍ଣୟ କରିବାରେ ନିୟୋଜିତ ହେବେ। ଯାହା ବିବାଦକୁ ଏଡ଼ାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ। ସର୍ବୋତ୍ତମ ସମ୍ପର୍କ ବଜାୟ ରଖନ୍ତୁ। ଆପଣଙ୍କର ଭଲ ବ୍ୟବହାର ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସମ୍ପର୍କକୁ ଉନ୍ନତ କରିବ। ଆଜି ବନ୍ଧୁ ଏବଂ ପରିବାରର ସମର୍ଥନ ଆପଣଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବ। ଭଲ ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ପୋଷାକ ସୁବିଧା ଉପଲବ୍ଧ ହେବ। ଅସହାୟ ଲୋକଙ୍କୁ ପୋଷାକ ଦାନ କରନ୍ତୁ। ଆପଣଙ୍କର ଅଟକି ଯାଇଥିବା କାମ ସମାପ୍ତ ହେବ।

କର୍କଟ ରାଶି:-

ଆଜି ଆପଣ ଆର୍ଥିକ ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅଧିକ ବ୍ୟସ୍ତ ରହିବେ। ଲାଭ ସମ୍ପୁର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ଆପଣଙ୍କର ନିଜ ଦକ୍ଷତା ଏବଂ ପ୍ରୟାସ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିବେ। ଏହା ଭଲ ହେବ ଯେ ଆଜି ଆପଣ ଅନ୍ୟର ଆଦେଶ କିମ୍ବା ଅନୁମାନରେ ଆର୍ଥିକ ବିନିଯୋଗ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହଯୋଗ ଫଳପ୍ରଦ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜକୁ ଭାବପ୍ରବଣ ଅନୁଭବ କରିବେ। ଆପଣ ଦିନସାରା ଭାବନାରେ ହଜିଯିବେ। ଆପଣ ସାଂସାରିକ ଭୋଗ ଉପଭୋଗ କରିବେ। ବନ୍ଧୁ ଏବଂ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ଭେଟିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିବ ଏବଂ ଦିନଟି ମଜା ରହିବ।

ସିଂହ ରାଶି:-

ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ନୂତନ ଚିନ୍ତାଧାରା ଆସିବ ଆପଣଙ୍କ ମନ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକାଥରକେ ଅନେକ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପ୍ରେରଣା ଦେବ। ଆପଣ ନିଜର ଭବିଷ୍ୟତର ଲକ୍ଷ୍ୟ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିପାରନ୍ତି। କ୍ରୋଧ ଏବଂ ଉତ୍ସାହର ଅତ୍ୟଧିକ ହେବ। ଆର୍ଥିକ ପରିସ୍ଥିତି ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ଆଜି ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ ସଞ୍ଚୟ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ। ଆଜି କୌଣସି ସ୍ଥାନକୁ ଯିବା ପାଇଁ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ହେବ ଭାଗ୍ୟର ସାହାଯ୍ୟରେ ଆପଣଙ୍କର କାମ ସମାପ୍ତ ହୋଇପାରିବ। ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କୁ ଭେଟିବେ। ମା ଦୁର୍ଗାଙ୍କୁ ଚୁନେରୀ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ସରିଯିବ।

କନ୍ୟା ରାଶି:-

ଆର୍ଥିକ ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ ଆଜି ଏକ ଅନୁକୂଳ ଦିନ। କୌଣସି ନୂତନ ଯୋଜନା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଆପଣଙ୍କର ସାମ୍ପ୍ରତିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ। ଏହି ସମୟରେ ଚନ୍ଦ୍ରର ସଂକ୍ରମଣ ପୁଷ୍ପ ନକ୍ଷତ୍ରକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବ। ହାତୀ ଦାନ୍ତ ଏବଂ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ପିନ୍ଧନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଆପଣଙ୍କର ଜନ୍ମ ସମୟରେ ଚନ୍ଦ୍ର କନ୍ୟା ରାଶିରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଆଜି ଚନ୍ଦ୍ରର ସଂକ୍ରମଣ କର୍କଟ ରାଶିକୁ ହେବ। ଏହି ପରିବର୍ତ୍ତନ ସମୟରେ ଚନ୍ଦ୍ର ବୃହସ୍ପତି ଶନି ଏବଂ ବୁଧ ଗ୍ରହର ନକ୍ଷତ୍ର ଦେଇ ଗତି କରୁଛି। ଏହି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଅଧିକ ଅନୁକୂଳ ଫଳାଫଳ ଦେବ।

ତୁଳା ରାଶି:-

ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଦିନ ମିଶ୍ରିତ ରହିବ। ପାରିବାରିକ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାରେ ପରିବାର ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କ ସହାୟତା ପାଇବେ। କୌଣସି ବିଶେଷ ବନ୍ଧୁ ଆପଣଙ୍କ ଘରକୁ ଦେଖା କରିବାକୁ ଆସିପାରନ୍ତି। ଆପଣ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସାଙ୍ଗରେ ନେଇପାରନ୍ତି। ଏହି ରାଶିର ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ଅଧ୍ୟୟନରେ ଆସୁଥିବା ସମସ୍ତ ବାଧା ଆଜି ଦୂର ହେବ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ। ଆପଣଙ୍କର କ୍ରୋଧକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖନ୍ତୁ ସବୁକିଛି ଠିକ ରହିବ। ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ ଭଲ ରହିବ। ଗାଈକୁ ରୁଟି ଖାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ଧୀରେ ଧୀରେ କରି ଏହା ନିଜେ ନିଜେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଯିବ।

ବିଛା ରାଶି:-

ବିଛା ରାଶିର ଜାତକ ଆଜି ବିଶ୍ୱାସଘାତକତା ମିଳିପାରେ। ତେଣୁ ଏଥିପ୍ରତି ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ। ଆପଣଙ୍କର କାମ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ଯତ୍ନର ସହିତ କରନ୍ତୁ ସମୟ ଭଲ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଆପଣ ଆବଶ୍ୟକ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଦାନ କରିପାରନ୍ତି। ଶାରୀରିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଉନ୍ନତି ହେବ। ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ହେବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଆପଣ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହଯୋଗ ମଧ୍ୟ ପାଇବେ। ଆପଣ କିଛି ଖବର ପାଇଁ ଚିନ୍ତିତ ହୋଇପାରନ୍ତି। କଥାବାର୍ତ୍ତା ଦ୍ୱାରା ସମସ୍ତ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହୋଇପାରିବ।

ଧନୁ ରାଶି:-

ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ ଆଜି ଏକ ଅନୁକୂଳ ଦିନ ନୁହେଁ।ଆଜି କୌଣସି ନୂତନ ବିନିଯୋଗ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଆପଣ ଧନୁ ରାଶିରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲେ ଆଜି ଚନ୍ଦ୍ର କର୍କଟ ରାଶିକୁ ଗତି କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ଯଦି ଆପଣ ନିଜର ସମୟକୁ ଯତ୍ନର ସହିତ ଏବଂ ଏକ ଶୁଦ୍ଧ ମନ ସହିତ ବିତାଇବେ ଏହା ଲାଭଦାୟକ ହେବ। ଆଜି କିଛି ନୂଆ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଆର୍ଥିକ ବିନିଯୋଗ ଯୋଜନା ଆରମ୍ଭ ଋଣ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ବିଷୟ କ୍ରୟ ଭ୍ରମଣ ସମ୍ବନ୍ଧରେ କୌଣସି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। ସାଧାରଣ ଦିନ ବଞ୍ଚନ୍ତୁ ଏବଂ ମତଭେଦ ଇତ୍ୟାଦି ଠାରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତୁ।

ମକର ରାଶି:-

ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ଦିନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଆପଣ ଏକ ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟରେ ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରିପାରନ୍ତି। କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ କୌଣସି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ପୂର୍ବ କମ୍ପାନୀର ଅଭିଜ୍ଞତା ଉପଯୋଗୀ ହୋଇପାରେ। ଆଜି କୋର୍ଟ ମାମଲା ଠାରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତୁ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ହେବ। ଉତ୍ତମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଫାଷ୍ଟଫୁଡ ଖାଇବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ।ଲଭମେଟ ଆଜି କ୍ରୋଧିତ ସାଥୀକୁ ମନେଇବା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ସୁନ୍ଦର ଡ୍ରେସ ଉପହାର ଦେଇପାରନ୍ତି। ଆଜି ଏକ ଅଭାବୀ ଲୋକଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ଦିଅନ୍ତୁ ଘରର ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି:-

ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ ଭଲ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଆପଣ କୌଣସି ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟରେ ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରିପାରନ୍ତି। କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ କୌଣସି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ପୂର୍ବ କମ୍ପାନୀର ଅଭିଜ୍ଞତା ଉପଯୋଗୀ ହୋଇପାରେ। ଆଜି କୋର୍ଟ ମାମଲା ଠାରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତୁ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ହେବ। ଉତ୍ତମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଫାଷ୍ଟଫୁଡ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ। ଲଭମେଟ ଆଜି କ୍ରୋଧିତ ସାଥୀକୁ ମନେଇବା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ସୁନ୍ଦର ଡ୍ରେସ ଉପହାର ଦେଇପାରନ୍ତି।

ମୀନ ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ସୁଖଦ ରହିବ। ଆପଣ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଏହା ସହଜରେ ସମାପ୍ତ ହେବ। ଆଜି ଆପଣ କୌଣସି ପୁରୁଣା ସହପାଠୀଙ୍କୁ ଭେଟି ପାରନ୍ତି। ସମ୍ପର୍କକୁ ସୁଦୃଢ଼ କରିବା ପାଇଁ ଆଜି ଏକ ଭଲ ଦିନ ହେବ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସୁଦ୍ଧା ଆପଣ ଘରୋଇ ଜିନିଷ କିଣିବା ପାଇଁ ବଜାରକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି। ଆଜି ମହିଳାମାନେ ପାର୍ଲରକୁ ଯାଇ କେଶ କାଟି ପାରନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କ ଚେହେରାର ରଙ୍ଗ ବନି ରହିବ। ଗଣେଶଙ୍କୁ ଦୁବ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ଏକ ଉତ୍ତମ ଉପାୟରେ ସମାପ୍ତ ହେବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *