୫ ଝିଅଙ୍କୁ ନେଇ କୂଅରେ ଡେଇଁ ପଡ଼ିଲା ମାଆ, ଶବ ବାହାର କରାଯିବା ସହ ଜଣାପଡିଲା ସବୁ ରହସ୍ୟ !

ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସହ ଜଡିତ ମାମଲା ଦେଶରେ ଶେଷ ହେବାର ନାମ ନେଉନାହିଁ। ଲୋକମାନେ ବିଭିନ୍ନ କଥାରୁ ଦୁଃଖିତ କିମ୍ବା କ୍ରୋଧିତ ହୋଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ପରି ଏକ ବଡ଼ ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଛନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ ସେ ନିଜ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସହିତ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରନ୍ତି ସେତେବେଳେ ଏହାର ପରିମାଣ ସୀମା ବାହାରେ ପହଞ୍ଚିଥାଏ। ଏବେ ରାଜସ୍ଥାନରୁ ବାହାରୁଥିବା ଏହି ହୃଦୟ ବିଦାରକ ମାମଲାକୁ ନିଅନ୍ତୁ। ଏଠାରେ ଜଣେ ମାଆ ଶନିବାର ରାତିରେ (ଡିସେମ୍ବର 11) ନିଜର ପାଞ୍ଚ ନାବାଳିକା ଝିଅ ସହିତ ଏକ କୂଅକୁ ଡେଇଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ

ପ୍ରକୃତରେ ଏହି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ମାମଲା କୋଟା ଜିଲ୍ଲାର ଚିଚଟ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଅଞ୍ଚଳର କଲ୍ୟାଖେଡି ଗାଁର ଅଟେ । ଏଠାରେ ଗ୍ରାମବାସୀମାନେ ଏକ କୂଅରେ ରେ ମୃତଦେହ ପାଇଥିଲେ। ଏଠାରେ ଗୋଟିଏ ଶରୀର ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ହୋଇଥିବାବେଳେ ବାକି 5 ଟି ନାବାଳିକାଙ୍କର ଥିଲା । ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ପାଇବା ପରେ ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା। ସେ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ସହାୟତାରେ ସମସ୍ତ ମୃତଦେହ ବାହାର କରିଥିଲେ।

ମୃତଦେହକୁ 40 ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ବାଦାମ ବାଇ (ସ୍ୱାମୀ ଶିବଲାଲ) ଏବଂ ତାଙ୍କ ଝିଅ 14 ବର୍ଷ ବୟସ୍କା, 7 ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ଅଞ୍ଜଳି , 5 ବର୍ଷ ବୟସ୍କା କାଜଲ, 3 ବର୍ଷିୟ ଗୁଞ୍ଜନ ଏବଂ 1 ବର୍ଷର ନିରୀହ ରଚନା । ପାଣିରେ ବୁଡ଼ିଯିବା କାରଣରୁ ସମସ୍ତେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଛନ୍ତି।

କୁହାଯାଉଛି ଯେ ମହିଳା ଜଣକ ତାଙ୍କ ପାଞ୍ଚ ଝିଅଙ୍କ ସହ କୂଅକୁ ଡେଇଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ତେବେ ଏହା ପ୍ରକୃତରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ନା ଅନ୍ୟ କିଛି ବୋଲି ପୋଲିସ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରୁଛି। କୋଟା ଜିଲ୍ଲା ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳର ଅତିରିକ୍ତ ପୋଲିସ ଅଧୀକ୍ଷକ ପାରସ ଜେନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଥମ ଅନୁସନ୍ଧାନରେ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ସହ ଝଗଡା ଏବଂ ପାରିବାରିକ କଳହ ହେତୁ ସେ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଛନ୍ତି। ଏହି କାରଣରୁ ସେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ପରି ଏକ ବଡ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଥିଲେ।

ମହିଳାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟାକୁ ନେଇ ଗ୍ରାମବାସୀ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ବିଶେଷକରି ଲୋକମାନେ ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ ଯେ ମହିଳା ଜଣକ କାହିଁକି ନିଜ ସହିତ ନିଜର 5 ଝିଅମାନଙ୍କ ଜୀବନ ସମାପ୍ତ କଲେ । ତାଙ୍କୁ କେହି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିଥିଲେ ନା ଏହା ତାଙ୍କର ଇଚ୍ଛା ଥିଲା ।

ଅବଶ୍ୟ, ସମସ୍ତ ଝିଅ ନାବାଳିକା ଥିଲେ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେମାନଙ୍କର ନିଜ ଇଚ୍ଛାରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ମଧ୍ୟ କମ ଦେଖାଯାଉଛି। ଏହା କୁହାଯାଉଛି ଯେ, 5 ବ୍ୟତୀତ ମହିଳାଙ୍କର ଆଉ ଦୁଇଟି ଝିଅ ଅଛନ୍ତି । ଏହି ଦୁଇ ଝିଅ ବଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲେ କାରଣ ତାଙ୍କ ମାଆ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବା ସମୟରେ ସେମାନେ ଘରେ ନଥିଲେ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ପୋଲିସ ଏହି ଘଟଣାର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିଗରୁ ଯାଞ୍ଚ କରୁଛି। ଏହି ସମୟରେ, ସେ ସମସ୍ତ ମୃତଦେହକୁ ପୋଷ୍ଟପାର୍ଟମ ପାଇଁ ପଠାଇଥିଲେ। ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ମୃତ୍ୟୁର ପ୍ରକୃତ କାରଣ ଜଣା ପଡିବ।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଯେତେବେଳେ ଏହି ଖବର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଲା, ଲୋକମାନେ କହିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ ଯେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କୌଣସି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ନୁହେଁ। ଏଥି ସହିତ, କେହି କେହି ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିଲେ ଯେ ମହିଳା ଜଣକ ନିଜକୁ ହତ୍ୟା କରିବା ସହ ନିଜ ଝିଅମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *