ବିଭୁତି ଖାଇବାକୁ ଦେଇ କପଟୀ ବାବା ମହିଳାଙ୍କ ସହ କଲା ଏମିତି କାଣ୍ଡ,ପୁରା ଘଟଣା ଜାଣିଲେ ଆପଣଙ୍କର ହୋସ ଉଡ଼ିଯିବ !

ଅନ୍ଧବିଶ୍ୱାସ ନାମରେ ପ୍ରତାରଣାର ଏକ ନିଆରା ମାମଲା ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ରାଇସେନ୍ ଜିଲ୍ଲାରେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ବେଗୁମଗଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲାରେ ଜଣେ କପଟୀ ବାବା ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କଠାରୁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନେଇଯାଇଥିଲେ। ମହିଳାଙ୍କ ଘରେ ଅସୁବିଧା ଚାଲିଥିଲା, ଯାହାକୁ ଶେଷ କରିବା ପାଇଁ ସେ ସାଧୁ ବାବାଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ନେଇ ଗରିବ ହୋଇଗଲେ ।

ଛଳନାକାରୀ ବାବା ମହିଳାଙ୍କୁ ଖାଇବାକୁ ଏକ ବିଭୁତି ଦେଇଥିଲେ, ଯାହା ପରେ ମହିଳା ଜଣକ ବାବାଙ୍କ ଅଧୀନରେ ରହି ତାଙ୍କୁ ଯାହା କରିବାକୁ କହିଲେ ମହିଳା ଜଣକ ତାହା କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ। ଯେତେବେଳେ ମହିଳା ଜଣକ ତାଙ୍କ ହୋସକୁ ଆସିଲେ ସେତେବେଳେ ସେ ପ୍ରାୟ 1 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ। ମହିଳା ଜଣକ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ସହ ବେଗୁମଗଞ୍ଜ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ପହଞ୍ଚି ମାମଲା ଦାୟର କରିଥିଲେ। ବେଗୁମଗଞ୍ଜ ପୋଲିସ ସେହି ବାବାଙ୍କୁ ଖୋଜୁଛି।

ଏହି ବିଷୟ ବେଗୁମଗଞ୍ଜର ରାଜପୁତ ଅଞ୍ଚଳର । ଗେରୁଆ ରଙ୍ଗର ପୋଷାକ ପିନ୍ଧିଥିବା ଜଣେ ବାବା ମହିଳାଙ୍କ ଘରେ ପହଞ୍ଚି ଦକ୍ଷିଣା ମାଗିଥିଲେ। ବାବା ମହିଳାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ କଥାରେ ଫସାଇ ବିଭୁତି ଖାଇବାକୁ ଦେଲେ, ଘରର ଅଳଙ୍କାର ମାଗିଲେ ଏବଂ ଚାଉଳରେ ତାକୁ ରଖି ଗଣ୍ଠିଲି ବାନ୍ଧିଥିଲେ। ଯାହା ପରେ ସେ ଅଳଙ୍କାର ନେଇ ସେଠାରୁ ପଳାଇଗଲେ। ତାପରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଯେତେବେଳେ ହୋସ ଆସିଲା ଅଳଙ୍କାର ହଜିଯାଇଥିବାର ଦେଖି ସେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ । ସେ ତୁରନ୍ତ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ।

ପୋଲିସ ଗେରୁଆ ପୋଷାକ ପିନ୍ଧିଥିବା ବାବାଙ୍କ ସନ୍ଧାନରେ ସହର ଏବଂ ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ବ୍ୟାପି ଯାଇଥିଲା। ଯିଏ ଏପରି ବାବାଙ୍କୁ ପାଇଲା ତାଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରାଯାଇଥିଲା । ସନ୍ଦେହ ଆଧାରରେ ଜଣେ ବାବାଙ୍କୁ ଧରି ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନକୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ପଚରାଉଚରା ଚାଲିଛି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *