ଆଜିର ରାଶିଫଳ : ୧୧ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୨୦,ଶନିବାର:ଆଜି ସୂର୍ଯ୍ୟ ପରି ଚମକିବ ଏହି ରାଶିର ଭାଗ୍ୟ

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ସମୁଦାୟ 12ଟି ରାଶି ରହିଛି ଏବଂ ଆଜି ଆମେ ସେହି 12 ଟି ରାଶି ବିଷୟରେ ଜାଣିବା। ସମସ୍ତଙ୍କ ଜୀବନରେ ଏହି ରାଶିର ପ୍ରଭାବ ଉଭୟ ସକରାତ୍ମକ ଏବଂ ନକାରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ। ଏହି ରାଶି ଅନୁଯାୟୀ ଆମେ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ସହ ଜଡିତ ସମସ୍ତ ଘଟଣାକୁ ଦେଖିପାରୁ। ଆପଣ ସଠିକ୍ କିମ୍ବା ଭୁଲ ପ୍ରଭାବ ବିଷୟରେ ଏଥିରୁ ଜାଣିପାରିବେ। ଏହି ବାରଟି ରାଶି ପାଇଁ ଆଜିର ଦିନଟି କିପରି ହେବ? କିଏ ସୁଖ ପାଇବ ଏବଂ କେଉଁ ଲୋକ ମାନଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ। ତୁମର ରାଶି ଅନୁଯାୟୀ ଜାଣନ୍ତୁ ତୁମର ରାଶିଫଳ କଣ କହୁଛି ।

ମେଷ ରାଶି।

ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ବଡ଼ ମାନଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଦେବାରେ ଆଗରେ ରହିବେ। ପରିବାରରେ କିଛି କାର୍ଯ୍ୟର ସଂଗଠନ ହେତୁ ଆପଣ ଉତ୍ସାହିତ ହେବେ। ପାରିବାରିକ ଜୀବନରେ ସମସ୍ୟା ସମାପ୍ତ ହେବ। ଆପଣଙ୍କର କଥାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖନ୍ତୁ। କିଛି ଲୋକ ବ୍ୟବସାୟ ଏବଂ ଶିକ୍ଷାଗତ ଯୋଗ୍ୟତା ପାଇବେ। ବେରୋଜଗାରୀମାନେ ଶନି ଦେବଙ୍କ ଅନୁଗ୍ରହରେ ଚାକିରି ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଯଦି ଆପଣ ନିଜର ଜିନିଷର ଯତ୍ନ ନେଉନାହାନ୍ତି ସେଗୁଡ଼ିକ ହଜିଯିବା କିମ୍ବା ଚୋରି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଗାୟତ୍ରୀ ମନ୍ତ୍ର ଜପ କରନ୍ତୁ ପାରସ୍ପରିକ ସମନ୍ୱୟ ପରିବାରରେ ରହିବ।

ବୃଷ ରାଶି:-

ସମୟ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ହୋଇପାରେ। ଆପଣଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କିଛି ବିଷୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ। ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରୁହନ୍ତୁ। ଆପଣ ନୂତନ ଜିନିଷ ଜାଣିବାକୁ ଆଗ୍ରହୀ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଆଜି ଆପଣ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କାହାକୁ ଏକ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ମତ ଦେଇପାରନ୍ତି। କୌଣସି ପୁରୁଣା କ୍ଷତି ପୂରଣ ହୋଇପାରିବ। ଆଜି ମାଗଣାରେ କାମ କରନ୍ତୁ। ଭାଇ ବନ୍ଧୁ ଏବଂ ସହକର୍ମୀମାନେ ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କର ଆର୍ଥିକ ଦିଗ ଦୃଢ଼ ହେବ।

ମିଥୁନ ରାଶି:-

କ୍ୟାରିୟର ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ଆପଣ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ସୁଯୋଗ ପାଇପାରିବେ। ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କଠାରୁ ସହଯୋଗ ପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇପାରେ। ବ୍ୟବସାୟ ସଂପର୍କରେ ଆପଣଙ୍କୁ ବିଦେଶ ଭ୍ରମଣ କରିବାକୁ ପଡିପାରେ। ପରିବାରରେ ଆପଣଙ୍କର ଗୁଣକୁ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଇପାରେ ଆପଣଙ୍କର ମନ ଖୁସି ହେବ। ନୂତନ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଗ୍ରହଣ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କର ଧନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇପାରେ। ବ୍ରାହ୍ମଣଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ ବ୍ୟବସାୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ।

କର୍କଟ ରାଶି:-

ଆପଣଙ୍କୁ ନିଜ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ବିଶେଷକରି ରକ୍ତଚାପ ରୋଗୀଙ୍କ ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଯତ୍ନବାନ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ। ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ଖର୍ଚ୍ଚ ଆପଣଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଏକ ବୋଝ ହୋଇପାରେ। ଆପଣ ରହୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ ଯୁକ୍ତିତର୍କରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ। ଯଦି କୌଣସି ଅସୁବିଧା ଅଛି ତେବେ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ଏହାର କରନ୍ତୁ। ବୁଲିବା ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରୋଗ୍ରାମ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇପାରେ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଶକ୍ତି ଏବଂ ଉତ୍ସାହକୁ ସତେଜ କରିବ।

ସିଂହ ରାଶି:-

ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ କାର୍ଯ୍ୟ ହେତୁ ଏହି ଦିନଟି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଟିକିଏ ଅସୁବିଧାଜନକ ହେବ କିନ୍ତୁ ଭଲ କଥା ହେଉଛି ସନ୍ଧ୍ୟା ସୁଦ୍ଧା ସମସ୍ତ ଅସୁବିଧା ସମାପ୍ତ ହେବା ସହିତ ଟଙ୍କା ଏବଂ ପଦୋନ୍ନତି ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ବଡ଼ ମାନଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦରୁ ଆପଣ ସମସ୍ତ କଠିନ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ସହଜରେ କରିପାରିବେ। ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅଗ୍ରଗତି କରିବେ। ଦିନକୁ ଦିନ ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟରେ ଚତୁର୍ଦ୍ଦଶ ଅଗ୍ରଗତି ହେବ। ସମ୍ପତ୍ତି କିଣିବା ପାଇଁ ଆଜି ଏକ ଭଲ ଦିନ ହେବ। ହନୁମାନଙ୍କୁ ବୁନ୍ଦିର ଭୋଗ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ ଅଫର କରନ୍ତୁ ପାରିବାରିକ ସମ୍ପର୍କ ଦୃଢ଼ହେବ।

କନ୍ୟା ରାଶି:-

ସମୟ ଭଲ ବୋଲି କୁହାଯାଇପାରେ। ଟଙ୍କା ସହିତ ଜଡିତ ସମସ୍ୟାର ସମାପ୍ତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଆଜି ଆପଣ ଏକ ବିଶେଷ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କଠାରୁ ପରାମର୍ଶ କିମ୍ବା ସାହାଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ ପାଇପାରନ୍ତି। ଆପଣ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ବହୁତ ସକ୍ରିୟ ରହିବେ। ଆପଣଙ୍କର ଅଧିକାଂଶ ବିଷୟ ସହଜରେ ସମାଧାନ ହୋଇପାରିବ। ଆପଣ ଜଣେ ବିଶ୍ୱସ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ ଆପଣଙ୍କର ମନ ଅଂଶୀଦାର କରିପାରନ୍ତି ସମସ୍ୟାଗୁଡ଼ିକ ସହଜରେ ସମାଧାନ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଜଣେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରନ୍ତି। ଅଧିକାଂଶ କାର୍ଯ୍ୟ ଠିକ ସମୟରେ ଶେଷ ହେବ। ଅଚଳ ସମ୍ପତି ରୁ ଲାଭ ହୋଇପାରେ। ମନ୍ଦିର ପରିଦର୍ଶନ ପାଇଁ କିଛି ସମୟ ବିତାନ୍ତୁ, ଆପଣଙ୍କ ମନ ଖୁସି ହେବ।

ତୁଳା ରାଶି:-

ଆଜିର ଦିନ ଭଲ ରହିବ। ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଆପଣ ଅନେକ ସୁଯୋଗ ପାଇପାରନ୍ତି। ରାଜନୀତି ସହ ଜଡିତ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଦିନଟି ଭଲ ସେମାନେ କୌଣସି ବଡ ରାଜନୈତିକ ଦଳର ଅଂଶ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଅଫିସରେ ଦିନଟି ସ୍ୱାଭାବିକ ହେବ। କାର୍ଯ୍ୟଭାର ଟିକେ ଅଧିକ ହୋଇପାରେ। ଘରକୁ ଏକ ନୂତନ ଅତିଥି ଆସିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ଖୁସି କରିବ। ଗଣେଶ ଙ୍କୁ ଆଳତି କରନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ଦିନ ଭଲ ହେବ।

ବିଛା ରାଶି:-

ଧାର୍ମିକ ଏବଂ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଆଗ୍ରହର କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ଏହା ଏକ ଭଲ ଦିନ ଅଟେ। ଆପଣଙ୍କର ଅବାସ୍ତବ ଯୋଜନା ଗୁଡ଼ିକରେ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ। ପିତାମାତାଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରମାଣିତ ହେବ। ଥରେ ଆପଣ ନିଜର ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କଲାପରେ ଜୀବନରେ ଅନ୍ୟ କାହାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ। ଆଜି ଆପଣ ଏହାକୁ ଗଭୀର ଭାବରେ ଅନୁଭବ କରିବେ। ଆପଣଙ୍କର କାମରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ବଡ଼ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ ପଡିପାରେ। ସମୟ ଉପରେ ଶୀଘ୍ର ପଦକ୍ଷେପ ନେବା ଆପଣଙ୍କୁ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କଠାରୁ ଆଗରେ ରଖିବ।

ଧନୁ ରାଶି:-

ଆପଣ ଆଜି ଅଗ୍ରଗତି କରିବେ। ଆପଣଙ୍କର ସ୍ଥିତି ଏବଂ ଖ୍ୟାତି ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଚାଲିଆସୁଥିବା ସମସ୍ତ ସମସ୍ୟା ସମାପ୍ତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଘରର ସବୁ ଦିଗରୁ ସୁଖ ଆସିବ। ବ୍ୟବସାୟ ଏବଂ ଚାକିରି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣ ଅନେକ ସଫଳତା ପାଇବେ। ଆପଣ ଏକ ଭ୍ରମଣରେ ଯାଇପାରନ୍ତି। ଅର୍ଥ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଉତ୍ଥାନ-ପତନ ଘଟିବ। ଚାକିରି କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ପଦୋନ୍ନତି ପାଇପାରିବେ। ହନୁମାନ ଚାଳିସା ପାଠ କରନ୍ତୁ ସେଠାରେ ଟଙ୍କା ଲାଭ ହେବ।

ମକର ରାଶି:-

ଯଦି ଆପଣ ଏକ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ କିଛି ବିଶ୍ରାମ ନିଅନ୍ତୁ। ଯଦି ଆପଣ ଏକ ଯୋଜନା ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିରେ ଉନ୍ନତିର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ଆପଣ ନିଜର ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଛୋଟ ଉପହାର କିଣି ପାରନ୍ତି। ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନରେ ମଧ୍ୟ ଆପଣ ସଫଳତା ପାଇବେ। ଯଦି ଆପଣ ଟିକିଏ ଚିନ୍ତା ଏବଂ ବାର୍ତ୍ତାଳାପ କରନ୍ତି ତେବେ ସବୁକିଛି ସମାଧାନ ହୋଇପାରିବ। ଯଦି ଆପଣ ଲୋକଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରନ୍ତି ତେବେ ଅନେକ ନୂତନ ଚିନ୍ତାଧାରା ଆପଣଙ୍କ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିପାରେ। କ୍ୟାରିୟରରେ ଲାଭ ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ନୂତନ ଆରମ୍ଭ ପାଇଁ ଦିନଟି ଭଲ ହେଉ |

କୁମ୍ଭ ରାଶି:-

ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ଦିନ ଅନୁକୂଳ ହେବ। ଆପଣଙ୍କର ଜୀବନ ସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ଆପଣଙ୍କର ସମ୍ପର୍କ ମଧୁର ହୋଇଯିବ। କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରର କିଛି ଲୋକଙ୍କ ଠାରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସହଯୋଗ ମିଳିବ। ଆୟର ନୂତନ ରାସ୍ତା ଖୋଲିବ। କିଛି ଦିନ ଧରି ଅଟକି ରହିଥିବା କାମ ଆଜି ଶେଷ ହେବ। ଏହି ରାଶିର ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆଜି ଏକ ଅନୁକୂଳ ଦିନ। ଅଫିସରେ ନିଜ ମନ ରଖିଲେ ଆପଣ କିଛି ଲୋକଙ୍କ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ। ଚାଲୁଥିବା ପାଣିରେ ତେଲ ପ୍ରବାହିତ କରନ୍ତୁ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ହାସଲ ହେବ

ମୀନ ରାଶି:-

ଜୀବନ ସାଥୀଙ୍କର ସୁଖର କାରଣ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ କରିବ। ପାରମ୍ପାରିକ ଉପାୟରେ ଆପଣଙ୍କର ଜମା ବିନିଯୋଗ କଲେ ଆପଣ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିପାରନ୍ତି। ଜ୍ଞାନର ତୃଷା ନୂତନ ବନ୍ଧୁ ସୃଷ୍ଟି କରିବାରେ ସହାୟକ ହେବ। ଏହି ଦିନ ରୋମାନ୍ସ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇପାରେ କାରଣ ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରିୟଙ୍କ ମନୋବଳ ବହୁତ ଭଲ ନୁହେଁ। ଆପଣଙ୍କୁ ଅଫିସରେ କିଛି ବିରକ୍ତିକର କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପଡିପାରେ। ରାସ୍ତାରେ ଅନିୟନ୍ତ୍ରିତ ଭାବରେ ଗାଡି ଚଲାନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏବଂ ଅନାବଶ୍ୟକ ବିପଦରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ। ଯଦି ସମ୍ଭବ ଯେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ବିବାହିତ ଜୀବନର ସବୁଠାରୁ ଖରାପ ଦିନ ହେବ। ଅସହାୟ ଲୋକଙ୍କୁ ପୋଷାକ ଦାନ କରନ୍ତୁ।ପ୍ରେମ-ସମ୍ପର୍କ ଦୃଢ଼ ହେବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *